Pirmas kartas teisminėje mediacijoje

Niekada nemaniau, kad man bus reikalinga teisminė mediacija. Tačiau dabar labai džiaugiuosi, kad užteko tik jos ir nereikėjo eiti į teismą. Apsimokėjo, nes per mediaciją jau gali maždaug sužinoti, kokius pasiūlymus ir sprendimus galėtų teikti teisėjas, taigi, gali pamąstyti apie savo poziciją ir ją pakeisti, jeigu to reikia.

Konfliktas kilo dėl neapmokėto darbo

kodėl man buvo reikalinga mediacija? Dėl gana klasikinių darbdavio ir darbuotojo santykių. Kai tokie dalykai vyksta įmonės viduje, tuomet darbuotojai arba tiesiog išeina iš darbo, arba jiems kažkokia neteisybė vėliau kompensuojami kitais gerais dalykais. Tačiau tais atvejais, kai esi laisvai samdomas darbuotojas ir kaskart ieškai vis kito kliento, gali būti sunkiau. Mano atveju, teko padaryti darbą, tuomet darbdavys pakeitė užsakymą ir liepė viską perdaryti nesumokėdamas. Nors pavyko viską išspręsti, tačiau ir dabar kraujas užverda, prisiminus tą neteisybę.

Pasiūlė mediaciją, o ne teismą

Teisminiai sprendimaiTaigi, kai jau norėjau kreiptis į teismą, man buvo pasiūlyta teisminė mediacija. Darbdavys buvo pilno, sveiko proto žmogus, žinojau tai. Tikėjau, kad įmanoma susitarti. Žinoma, suko uodegą vien dėl to, kad turbūt ir pačiam kažkas ant galvos lipo. Bet, manau, yra skirtumas pačiam mokėti už savo klaidą, negu mokėti už kito klaidą. Galiausiai, jis dirbo įmonėje, kur gaudavo nuolatinį atlygį, o man tie užsakymo pinigai – suma, už kurią pragyvensiu kelis mėnesius. Taigi, vienaip ar kitaip tai išsiaiškinti buvo būtina. Kadangi žinojau, jog teisybė iš esmės mano pusėje, nutariau ieškoti sprendimo.

Padėjo susitarti

Kadangi mediacija nėra teismas, tai čia sprendimą suranda abi šalys. Visgi, mediatorius pažymėjo ir kokie, teismo atveju, būtų tikėtini rezultatai. Ir jie visi būtų mano naudai. Užsakovas turėjo pripažinti, kad darbas netinkamas, tačiau dėl jo kaltės – nes pasikeitė užsakymas. Taigi, jeigu jam reikia antro tokio darbo, už jį antrą kartą turėtų sumokėti. O visiškas seno darbo pakeitimas nauju nėra „korekcija“.

Per teismą būtų buvę brangiau

Kadangi teisminė mediacija iškart pateikė tokias galimas teismo baigtis, mano brangus užsakovas pagaliau suprato, kad reikia atverti piniginę ir susimokėti už paslaugas. Nes teismo atveju, reikėtų dar ir išmokėti moralines kompensacijas bei padengti teismo išlaidas. Kurios galbūt net būtų didesnės nei visas uždirbtas mano darbas. Taigi, labai džiaugiuosi, kad pavyko viską išspręsti. O taip pat ir dėl to, kad nereikėjo eiti į teisman, o užteko mediacijos.

Palikite atsiliepimą