Mūsų Kalėdos Nidoje

Kai visi klausia, ar pernai buvau pajūryje, sakau, kad taip, ir kad labiausiai įsiminę poilsis Nidoje. Tada visi kraipo galvas ir supratingai tapšnoja per petį: taip, saulė, smėlis, puiku… Aš atsakau – ne visai taip. Labiau tai buvo – tyla, ramybė, ledinė jūra ir sniegas. Nes Nidoje praleidome Kalėdų savaitę.

Sutikome Kalėdas jaukiuose apartamentuose

PajūrisTaigi, smagu žinoti, kad žiemą Nidoje kambariu nuoma Nidoje yra kur kas pigesnė. Jeigu vasarą dar gerai pagalvoji, ar geriau vykti į lietuvišką pajūrį, ar kur nors svetur, tai žiemą tokių minčių nekyla. Gali laisvai sau leisti kažką puikaus pasidaryti ir savo gimtinėje. Labai džiaugiuosi, kad mums kilo ši idėja ir nutarėme Kalėdas sutikti prie jūros, ir būtent Nidoje – gražiausiame Lietuvos gamtos stebukle. Išsinuomojome tikrai labai jaukius apartamentus. Su svetaine, vaikų kambariu ir tėvų kambariu. Svetainėje jau buvo ir eglutė iškart papuošta – nieko nereikėjo daryti, visa šventinė nuotaika jau buvo sukurta. Ir žinojome, kad ji papuošta tik dėl mūsų. Juk tik mes esame tie svečiai, kurie būtent čia sutiks Kalėdas. Lovos buvo patogios, kambarių tarnyba neįkyri, o duše vanduo bėgo tikrai stipria srove, o ir karštas greitai atbėgdavo. Taigi, tiesiog nebūtų kuo skųstis.

Aplankėme mišias bažnyčioje

Kalėdų rytą buvo netradicinis poilsis Nidoje. Visi atsikėlę suvalgėme kelis vaisius ir išėjome į mišias. Įdomu, kad šiais laikais žmonės yra pamiršę, kas yra Adventas, kas yra susikaupimo metas, kas yra pačios Kalėdos – kūdikėlio Jėzaus gimimas. Ir jis turi gimti pas kiekvieną iš mūsų širdyje. Ir nėra taip svarbu visos tos dovanos ir dovanų išpardavimai. Pirmiausia yra mūsų vidinė ramybė. Taigi, mūsų apsilankymas bažnyčioje buvo tai, kas užprogramavo visai Kalėdų dienai: kad tai dvasinė šventė.

Pusryčiavome apartamentuose

Anksti grįžome džiugūs po mišių. Tada ir tik tada „atėjo Kalėdų senelis“. Ir tada jau turėjome šventinius pusryčius. Stalas buvo ne itin gausus, tačiau ir nesinorėjo persikrauti. Turėjome visko, kas tikrai skanu ir kuo norisi save palepinti. Vadovavomės principu, kad viskas turi būti sveika, o ne tik skanu.

Pasivaikščiojimai

Aplankėme miesto eglutę po to. Ji taip pat buvo kukli ir graži. Ilgai vaikščiojome, užuot prisivalgę. Buvome ant kopos, ėjome marių pakrantėmis. Tai suteikė daug gerų akimirkų. Tokias šventes verta turėti visiems, bent kartais. Atsiribojus nuo viso to šurmulio. Mus labai sujaudino, kad čia visi žmonės, vieni kitų nepažinodami, spaudė vienas kitam rankas ir nuoširdžiai sveikino su Kalėdomis.

Palikite atsiliepimą