Santechnikas – filmo herojus

SantechnikaiVeikiausiai kiekvienas santechnikas Kaune jaustųsi šiek tiek pakylėtai, žinodamas, kad vienas daugiausiai Oskarų susišlavęs filmų šiais metais pasakoja apie santechniką. Filmas buvo nominuotas daugybėje kategorijų, o kai kuriose gavo ir apdovanojimus.

Filmas „Mančesteris prie jūros“

Kaip santechnikas Kaune galėtų tapatintis su populiaraus ir apdovanoto filmo personažu? Tikriausiai ne dėl jo visos gyvenimo linijos, o dėl pagrindinio veikėjo darbo – santechnikos. Filmas yra labai paslaptingas ir iki pat pabaigos mums neatskleidžiama pagrindinio veikėjo gyvenimo drama. Matome, kad jis dirba ir santechniku, ir apskritai namo prižiūrėtoju. Tai dar gana jaunas vyras. Jis savo darbą atlieka kruopščiai, tačiau kartais nevaldo emocijų. Atvykęs atkimšti vonios pas aikštingą moterį, jis pasako, kad reikėtų dar kartą paleisti vandenį, kad būtų galima įsitikinti, ar vamzdis tikrai trūkęs. Šioji kelia isteriją, tad ir jis ją išdrįsta pasiųsti ant trijų raidžių. Vėliau gauna papeikimą dėl savo protrūkio, tačiau jis sako – aš tik santechnikas, aš tvarkau vamzdžius. Dar jo darbe įdomi detalė ir tokia, kad kai kurios moterys, kurios pasikviečia jį atkimšti klozeto, vėliau juo susižavi. Tačiau filme šio vyro gyvenimas kupinas paslapčių.

Matome, kad jis gyvena prastame bute rūsyje. Anksčiau dažnai lankydavosi Mančesteryje, panašu, kad ten ir gyveno. Miršta jo brolis, todėl jis turi vykti į Mančesterį, o ten vykstant atgyja labai daug skaudžių išgyvenimų. Jam pavedama rūpintis jaunėliu brolio sūnumi ir vyras nuolat kenčia, nes nežino, ar geriau palikti vaikį vieną, ar likti pačiam mieste, kuris jam kelia tragiškus prisiminimus. Tai labai žiauri drama, tačiau ji unikali tuo, kad viskas tarsi buvo pasakyta per veikėjų vidų, o ne per išorę.

Santechnikas – herojus

Kodėl vaikinas dirba santechniku? Gal todėl, kad tokį darbą jam buvo lengviau gauti, išvykus gyventi į Brukliną. Jis jį lengvai gautų ir Mančesteryje, tačiau ten jau nenori gyventi. Šis darbas yra jo pagrindinis rūpestis, niekuo kitu rūpintis jam nereikia, jis nebeturi šeimos. Tačiau turi siaubingas gyvenimo žaizdas, kurias visada nešiojasi su savimi. Filmas tik akies krašteliu leidžia į jas pažvelgti ir įsivaizduoti tikrą pragarą šio santechniko praeityje. Visgi, kaip santechnikas veikėjas pavaizduotas gana įtikinamai. Jis turi savo aprangą, visus įrankius, taiso vamzdžius, atkimšinėja klozetus ir kriaukles. Tačiau jo mintys iš tiesų visą laiką sukasi visai apie kitus dalykus.

Palikite atsiliepimą