Skardininkas: profesija iš kartos į kartą

Nors skardinė stogo danga kaina nesiskiria nei mieste, nei kaime, tačiau kaime dengti stogą vis tiek būna pigiau. Dažniausiai būna koks nors vietinis skardininkas, kurį visi gerai žino, rekomenduoja vieni kitiems. Tada jis gali atlikti visus darbus ir būti pats pirmas, kuris su dideliu pasididžiavimu pasakys, kad štai aš uždengiau visus šio kaimo stogus. Tačiau apskritai skardininko darbas nėra lengvas, o tas, kas jį dirba, dažnai būna amatą paveldėjęs iš savo tėvo. Kalbamės su Džonu, kuris skardinius stogus daro nuo vaikystės, nes tokį darbą pradėjo dirbti su savo tėvuKentukio valstijoje.

Kaip tavo tėvas pradėjo dirbti skardininku?

Stogo dengimasNieko ypatingo, nes taip, kaip aš paveldėjau skardininko šalmą iš tėvo, taip ir mano tėvas tapo skardininku dėl to, kad mano senelis turėjo vardą toje veikloje. Atrodo, kad senelis buvo atsikraustęs čia iš Europos, ir man buvo tikrai smagu, kad mūsų stogų dengimo žaliava kartais irgi būdavo atkeliavusi iš Europos. Tada galvodavau, kad viskas kažkaip gerai tarpusavyje susiję.

Ką tau reiškia skarda?

Na taip, kai ji būna atvežta iš Europos, tada man ji reiškia mano paties šaknis, galbūt kažkokią dalelę europietiško kraujo. O šiaip tai yra pagrindinis darbo įrankis, ir kartu žaliava. Skarda yra man kaip keramikui molis. Iš skardos gali suformuoti viską, ko tik žmonės gali norėti savo stogams: patį stogą, lietvamzdį, palangė, vėtrungę, kraigą ir net kaminą. Tai yra labai lanksti medžiaga, kuri neturi savyje jokių blogų savybių, nes ji yra tiesiog visada labai gerai apdirbama ir niekuo nekenkia, kitaip nei koks nors asbesto šiferis.

Kaip pats ėmeisi šio amato?

Pradėjau padėti tėčiui tada, kai buvau vos 7 metų. Tėtis prisimena, kaip aš ilgomis kopėčiomis atlipau pas jį į palėpę ir ėmiau žiūrėti, ką jis ten daro. Man tai atrodė nepaprastai įdomu, ir nuo tada jis man parodė, kaip reikia lankstyti skardas. Nors apskritai esu baigęs universitetą, humanitarinę specialybę, bet stogo dengimo meistrystės mokiausi tik pas tėvą.

Kas tavo darbe tau patinka labiausiai?

Smagu yra tai, kad nors kompiuterizuotas pasaulis visus žmones pririša prie vienos vietos ir tik jų mintims priverčia keliauti kažkur tolyn, tai tuo metu aš pats patiriu fizinę tikrovę. Dengiu kur nors pamiškėje ar prie jūros stogą, saulė šviečia, jaučiu gamtą.

Ačiū ir sėkmės!

Palikite atsiliepimą