Skardininko saugumo abėcėlė

Stogo dengimasStogų skardinimas – atsakingas ir rizikingas darbas. Skardinė stogo danga gali būti išlankstoma apačioje, garaže, dirbtuvėse. Arba gali būti atsipjaunama jos jau nusipirktos. Pirmieji pavojai tyko dar garaže, dirbant su staklėmis. Tačiau didžiausi pavojai prasideda jau ant stogų.

Apsauga nuo asbesto

Nemažai žmonių dabar gali pasinaudoti paramos asbesto stogams programomis ir gauti kompensaciją už stogo keitimą. Tam reikalingas visiškas asbesto nuo stogo pašalinimas, jo išvežimas į atliekų aikštelę, naujos dangos uždengimas. Žinoma, senąją dangą pašalinti gali tik patyrę stogdengiai. Tačiau kodėl šalinamas asbestas? Todėl, kad jis pavojingas sveikatai ir sukelia vėžį. Ypatingai senas ir trupantis. Būtent tokį ir tenka lupti stogdengiams. Todėl jiems yra būtini respiratoriai. Reikia ne tik respiratorių, kad asbesto dalelės nepatektų per kvėpavimo takus, reikia ir specialios aprangos, pirštinių, nes mikro dalelės taip pat gali ir prikibti prie kūno, patekti ant odos.

Tinkami darbo batai

Stogas visada yra aukštai. Vienas žemiau, kitas aukščiau. Kai kurie stogai itin statūs, kiti šlaitiniai lengviau užkopiami. Visgi stogdengiui būtinai reikia gerų darbo batų. Kaip ir visiems, dirbantiems statybose, reikia tokių batų, kurių nepervertų vinis, ir kurie turėtų metalinį priekį, saugantį pirštus nuo lūžių. Be to, reikia ir kad tie batai turėtų itin gerus neslystančius padus. Jais turi būti lengva lipti ant slidžios skardos, nenuslysti. Todėl batai bus su itin stipriais protektoriais.

Individuali apsauga dėl aukščio

Be viso to, dar reikia ir individualios apsaugos nuo aukščio. Tam yra taikomas prisirišimas prie vadinamojo inkaro. Skardininkas, planuojantis dirbti ant stogo, pirmiausia turi įvertinti stogo būklę ir pasirinkti tokią darbo vietą, kuri būtų saugesnė. Jis turi surasti „inkarą“ – vietą, prie kurios galės prisirišti virve. Virve prisirišama ją prisegant prie savo asmeninės įtvirtinimo sistemos. Pastaroji bus arba diržas per juosmenį, arba petnešos. Žinoma, apsaugų dėvėjimas sugaišina laiko, tačiau taip pat jis gali išsaugoti gyvybę.

Daugiausiai traumų neblaiviems

Visgi kai kurie stogdengiai, ypač jauni, atsisako ant nedidelių šlaitinių stogų dirbti su apsaugomis. Jie sako, kad tai laiko gaišinimas ir efektyvumo mažinimas. O traumas dažniausiai patiria, anot jų, tie statybininkai, kurie būna neblaivūs, taip pat, kurie tiesiog patys yra ekstremalai ir nesisaugo. Normaliai dirbant, nelabai įmanoma, kad nuo to stogo kažkodėl turėtum nukristi, ypač, jeigu batai turi gerus protektorius.

Palikite atsiliepimą