Sudėtingos draudimo bylos

Pagrindinėse ir populiariose draudimo kompanijose siūlomas automobilio draudimas internetu. Šis draudimas padeda išspręsti dideles finansines problemas, nuostolius, kada įvyksta draudiminis įvykis. Gali būti paprastas civilinės atsakomybės draudimas, gali būti ir KASKO. Tačiau ne visada draudimas gali taip aiškiai atsakyti į klausimus, kas dėl ko kaltas, ir išmokėti pinigus. Yra bylų, kurios pasižymi savo sudėtingumu, todėl ir jos užtrunka, ir draudimas ilgai neatskleidžia savo galutinio sprendimo bei nesumoka išmokų. Kokios tai bylos? Keletas pavyzdžių.

Avarija užsienyje

Draudimo paslaugosJeigu auto įvykis nutinka užsienyje, ir jame dalyvauja tiek lietuviško draudimo mašina, tiek užsienietiško, toks draudimas iškart tampa labai sudėtingu. Ilgai trunka valstybių tarpusavio bendravimas, ilgai draudimai viską aiškinasi. O jeigu dar buvo ir kokios nors neaiškios aplinkybės, tarkime, vienas vairuotojas buvo girtas, arba partrenktas žmogus, sunku išsiaiškinti auto įvykio shcemą – procesas dar labiau sunkėja. Draudimas pradeda veikti tada, kai pati byla išaiškinta. Tačiau tada dar turi įvykti tarptautinis bendradarbiavimas, ne iš karto aišku, pagal kieno įkainius bus apmokama viskas – pagal lietuviškus ar užsienietiškus, ir pan. Jeigu norima sulaukti greičiau sprendimo, auka turėtų pasisamdyti advokatą, kuris sugebės greičiau viską pajudinti.

Neaiškios gaisro aplinkybės

Pavyzdys, kada draudimas taip pat nežinojo, kokios jo atsakomybės – neaiškus gaisras, kai įvykdytas tyčinis mašinos padegimas. Tada tenka kelti rimtą bylą ir aiškintis, ar tikrai viskas ir buvo taip, kaip sakoma. Ar tikrai čia būtent toks nusikaltimas, toks padegimas, o ne kažkas kito? Gal visgi žmogus pats padegė mašiną tam, kad gautų gerą išmoką iš KASKO draudimo? Juk yra žmonių, kurie sugeba praturtėti imituodami savo turto suniokojimą, imituodami netgi avarijas. Ir visa tai tam, kad būtų išmokamos didelės draudimo sumos. Dažniausiai draudikas žino, ar tai tyčinis veiksmas, ar ne, tačiau reikia tai įrodyti, nes vien nuojauta nepasikliausi. Taigi, tokios bylos taip pat gali gana ilgai užtrukti.

Senaties terminas byloje

Jeigu žmonės pavėluoja kreiptis dėl auto įvykio, dėl bet kokio draudiminio įvykio (nesvarbu, ar su mašina susijusio, ar kitais atvejais, kai draudžiama kitos rūšies draudimu), tuomet vėlgi gali nieko nepavykti. Visada reikia žinoti, koks yra senaties terminas ir nelaukti paskutinės dienos. Į draudimą būtina kreiptis kuo greičiau, kadangi ir patys teismų procesai ilgai užtruks, tad greičiau pradėsite viską judinti, mažiau reikės laukti žalos atlyginimo.

Palikite atsiliepimą