Vaikai ir telefonai: už ar prieš

Kai iPhone telefonų dėklai tampa viena geresnių dovanų per gimtadienį net ir mažiausiems, kyla klausimas, kaip labai mes esame prisirišę prie telefonų, prie iPhone ir kitų ryšio įrenginių? Karta, kuri gimė ant Nepriklausomos Lietuvos slenksčio, puikiai prisimena, kad būtent telefonas Nokia ir vadinamas Nokia 3310 buvo pirmasis telefonas, kurį galėjo turėti vaikai. Tie, kurie klasėje turėjo tokį telefoną, buvo tarsi laikomi pranašesniais. Tas, kas gaudavo tą pirmąjį telefoną, neišvengiamai susilaukdavo didžiausio populiarumo klasėje. Gal nebuvo pilnai aišku ir funkcijos, kam išvis tastelefoniukas reikalingas. Bet dabar laikai yra jau visai kitokie.

Su telefonu – nuo kūdikystės

TelefonamsTiek programėlių, tiek žaidimų kūrėjai šiais laikais turi itin daug darbo kuriant virtualias pramogas telefonams, kuriomis galėtų užsiimti jau ir mažiausieji vaikai. Kūdikiai prie telefonų pripratinami nuo mažų dienų, o dėl programėlių vertingumo pritaria ir modernūs tėvai. Na ir kas, kad vaikas „ne kaip mūsų vaikystėje“ ne žaidžia su mediniais arkliukais, o yra įsitvėręs skaitmeninių technologijų. Juk tokiame amžiuje gyvename. O jeigu programėlė tikria geba prikaustyti dėmesį, nuraminti vaiką, o dar ir kažką išmokyti, tuomet tai puikus daiktas. Vaikystėje, kūdikystėje mobilusis telefonas dažniau naudojamas žaidimams.

Būtina ryšio sekimo priemonė

Vėliau vaikams, einantiems į mokyklą, nuo tam tikro amžiaus pradeda duoti telefonus. Su rizika, kad kažkas gali atimti – todėl duoda prastesnius. Tačiau tai visgi tėvams tampa patogia ryšio priemone, per kurią galima su vaiku kontaktuoti, žinoti, ar jis tikrai mokykloje, kada jam baigsis pamokos ir kada jį pasiimti atvažiuoti po pamokų.

Augant keičiasi dizainas

Galima pastebėti, kad gamintojai taip pat taikosi į vaikų auditoriją. Paties prietaiso operacinė sistema išlieka ta pati, tačiau iPhone telefonų dėklai ir visų kitų modelių telefonų dėklai gali būti ir vaikiški. Pradedant seksistiniais rožiniais ir su mašinytėmis, baigiant su gyvūnais, paukšteliais, populiariais vaikiškais herojais. Taigi, telefonų gamintojai puikiai žino, jog vaikams prekinis ženklas ir mėgstami vaizdai yra dar svarbiau nei suaugusiems, todėl normalu yra į rinką paleisti vaikams skirtų ryškiaspalvių telefonų dėkliukų. Suaugusių žmonių gyvenime dėkliukai dažniau būna juodi, balti, matiniai, retai kada žmonės savo stilių bando išreikšti per telefono dizainą. Telefonas suaugusiems žmonėms paprastai yra kaip funkcionali ryšio priemonė. Tačiau vis tiek kartais reikia nusipirkti kitą telefono dėklą, jeigu nori atrodyti naujai.

Palikite atsiliepimą