Vaikiškas elektromobilis: ką reikėtų žinoti apdairiems tėveliams

Daugelis dabartinių tėvų prisimena savo vaikystėje turėtas mašinėles – metalines, plastikines ar stumdomąsias. Šiandien, kai technologijos taip sparčiai patobulėjo, vaikams sukurti elektromobiliai. Jau vos 2-3 metų mažylis gali sėsti už vairo ir išbandyti visus savarankiško vairavimo teikiamus malonumus. Pirmieji elektromobiliai vaikams buvo labai brangūs ir juos galėjo įpirkti toli gražu ne visos šeimos. Šiandien elektromobilių kainos „įkandamos“ praktiškai visiems: tuo galite įsitikinti apsilankę vaikiškų prekių parduotuvėje toybox.lt, o ir pačių automobilių jau negalima pavadinti naujove. Tačiau pagal kokius kriterijus pasirinkti elektromobilį?

ElektromobiliaiVaiko amžius. Elektromobiliais važiuoti vaikai nuo 1 metų. Tačiau, žinoma, tokio amžiaus mažylis automobilio valdyti dar nemokės, taigi tėveliams rekomenduojame paieškoti elektromobilio su nuotolinio valdymo pulteliu. Antraip patirsite daug nepatogumų – mašiną teks vairuoti už vaiką, turėsite būti nuolat pasilenkę ir t. t. Jei elektromobilį pirksite vyresniam, bent 2,5-3 metų vaikui, transporto priemonė gali būti ir be nuotolinio valdymo mechanizmo.

Automobilio kokybė. Pirkdami brangesnius žaislus, daiktus, norime, kad jie būtų kokybiški ir tarnautų ne vienerius metus. Taigi labai svarbu, kad elektromobiliai vaikams būtų pagaminti iš geros kokybės plastiko. Vaikai nėra atsargūs, elektromobiliais dažnai atsitrenkia į įvairias kliūtis, todėl tik tvirtos, kokybiškos medžiagos suteikia elektromobiliui patvarumo.

Akumuliatoriai. Elektromobiliuose montuojami kelių tipų akumuliatoriai: 6, 12 ir 24 voltų. Nevertėtų rinktis automobilio su pigiu akumuliatoriumi, nes vaikas po trumpos kelionės labai nusivils – elektromobilio akumuliatorių teks įkrauti.

  • 6 voltų elektromobilis tiks, jei vaikas važinės tik kietu paviršiumi – šaligatviais, miško keliukais, žvyrkeliais ir kt. Tačiau toks elektromobilis sunkiau įveiks žolę, kalniukus. Automobiliukas išvystys nedidelį greitį, iki kelių kilometrų per valandą, todėl puikiai tinka 1-5 m. vaikams.
  • 12 voltų elektromobiliu vaikas galės važiuoti įvairiais keliais, net ir per žolę, kalniukus. Šie elektromobiliai yra brangesni už 6 voltų, tačiau ir greitesni – važiuoja iki 8 km/val. greičiu. Tai universalus elektromobilis, tinkamas įvairių amžiaus grupių vaikams.
  • 24 voltų elektromobiliai yra patys galingiausi rinkoje ir gali važiuoti 12-15 km/val. greičiu. Elektromobiliai tiks 5-12 m. vaikams. Transporto priemonė 24 voltų varikliu patraukli ir tuo, kad yra funkcionalesnė.

Elektromobilių priedai. Be išimties elektromobiliai vaikams gaminami su saugos diržais. Juose gali būti sumontuoti ir įprastų automobilių komponentai – žibintai, veidrodėliai kairėje ir dešinėje, grotuvas ir garso kolonėlės, netgi bagažinė. Vaikas labai džiaugsis, jei jam pačiam leisite pasirinkti norimo modelio ir norimos spalvos elektromobilį, o tėveliams beliks paieškoti geriausias technines charakteristikas atitinkančio elektromobilio.

Svarbiausia – saugumas

Renkant bet kokį pirkinį savo vaikui svarbiausia, kad jis būtų saugus. Elektromobiliai, pradėti gaminti prieš kelis dešimtmečius, šiandien yra visiškai saugūs ir patikimi. Šiuolaikiniai automobiliukai – ir labai manevringi, jose sumontuotos įvairios saugos, stabdymo sistemos. Bet kokiu atveju, kai vaikas sėda už elektromobilio vairo, jis neturėtų būti paliekamas be priežiūros. Ypač reikėtų stebėti, ar vaikas neišvažiavo į važiuojamąją kelio dalį, ar elektromobiliu nepriartėjo prie vandens telkinio ir kt. Nutrūktgalviai vaikai dažniausiai neįvertina grėsmių ir dėl to nukenčia, todėl tėveliai vaikus pirmiausiai turėtų pamokyti, kaip važinėtis saugiai.

Palikite atsiliepimą