Kur statyti namą: sode ar priemiestyje

Energetinio naudingumo sertifikatasGalvojant, renkantis, kur geriau statyti nuosavus namus, priemiestyje ir namų statybos paskirties sklype ar soduose, kyla dvejonių ne tik dėl to, koks energetinio naudingumo sertifikatas turi būti atitiktas. Visuomet yra ir daugiau kriterijų, kurie atsiras, svarstant dėl statybų.

Kodėl norėsis statyti ne sode?

Natūralu, kad daugybė žmonių gyvenime sprendžia, ar gyventi daugiabutyje mieste, ar statytis namą (arba pirkti jau pastatytą). Galbūt turint tikrai pakankamai pinigų, patogu būtų turėti savo nuosavus namus, na o gyvenimas bute nors ir leidžia gyventi miesto centre, tačiau trukdo auginti vaikus. Šalia daugiabučio tektų nuolat sergėti, kaip mažyliai žaidžia aikštelėje, neleisti jiems be leidimo išeiti laukan. Tiems, kas renkasi statybas, atsiranda labai daug rūpesčių. Net ir paprastų angaru statyba nebūtų tokia paprasta, kol būtų sutaupyti visi statybos leidimai. Kaip žinia, dabar gauti palankesnes sąlygas statyboms įmanoma tik soduose. Tačiau jie turi nemažai trūkumų. Štai su kokiomis problemomis nesusidursite, jeigu rinksitės statybas ne soduose, o paprastame sklype:

– Turėsite daugiau erdvės, nes soduose sklypai dalijami po 6 arus žemės.

– Galėsite drąsiau ir įvairiau įrengti savo aplinką.

– Nesijausite panašiai kaip daugiabutyje: kai kiekvienas turi po identišką savo dėžutę.

– Gyvensite geresnėse vietose, ne taip toli nuo miesto.

– Bus geras asfaltuotas privažiavimas, taigi, nereikės žiemą klimpti pusnyje, o pavasarį purve.

Kuo vilioja statybos soduose

Tačiau statybos soduose vilioja daugybę žmonių, ieškančių paprastumo. Mat kol kas vienintelis statinys iki 80 kvadratinių metrų, kuriam dar nereikia statybos leidimų, nereikia ir energinio naudingumo sertifikato, nereikia atitikti A++ energinės klasės – tai namelis soduose. Dėl to, pavyzdžiui, Vilniaus sodų bendrijos jau pamažu virsta tokiais nedideliais gyvenamaisiais rajonais. Žmonės aktyviai kuriasi ten, kadangi neįperka namų milžiniškomis kainomis mieste. Tuomet statybos soduose tampa pigia alternatyva, o svarbiausia, nereikalaujančia galybės popierių tvarkymo. Ne paslaptis, kad kuo geresnė vieta statyboms, tuo sunkiau sutvarkyti visus dokumentus: gauti leidimus, vėliau namą priduoti ir atitikti energinio naudingumo klases. Tad dėl to daug jaunų šeimų pastaruoju metu migruoja iš Vilniaus į greta, priemiesčiuose esančius sodus.

Kaip apsispręsti

Jeigu nežinote, kas geriau, įvertinkite, ar turite pakankamai laiko ir pinigų. Jeigu turite, galite rinktis įprasto namo statybas, nes tai visuomet suteiks daugiau komforto. Jeigu tai atrodo per sudėtinga ir per brangu, galite kraustytis į sodus.

Palikite atsiliepimą