Ko reikia, kad stogas tarnautų ilgai?

Skardinimo darbaiMiestų ir užmiesčių gyventojams, gyvenantiems nuosavuose namuose, skardinimo darbai aktualūs bent kelis kartus – namo statybos metu bei atėjus laikui remontuoti ar keisti stogą. Nors skardinimo kartais prisireikia ir palangėms, paprastai skardinimas siejamas būtent su stogo darbais ir nestandartiniais skardos lankstiniais, kadangi tai neatsiejama stogo sandarinimo dalis, susijusi su teisingu lietaus nuvedimu nepriklausomai nuo pasirinktos stogo dangos. Teisingai, pagal statybos reikalavimus pritvirtinti skardinimo elementai apsaugo nuo vandens (lietaus ir tirpstančio sniego) patekimo bei garantuoja namo stogo ilgaamžiškumą. Kita lankstinių paskirtis – suformuoti estetinį stogo ir fasado vaizdą.

Skardininkai stogo sandarinimui naudoja eilę skardos lankstinių, turinčių skirtingą paskirtį:

  • Kraigo lankstiniai. Naudojami stogo viršutinėje dalyje uždengti stogo šlaitų susikirtimą (sandūrą).
  • Vidinės įlajos. Tai kritinė stogo dalis, kuri turi būti itin kokybiškai apskardinta.
  • Stogo ir sienos kampai. Skardos elementai, naudojami stogo ir sienos sandūrose. Profesionalūs skardininkai sienoje padaro įpjovą, į kurią įstato skardos lakštą ir papildomai hermetizuoja.
  • Laštakiai. Tai stogo skardinimo elementai, susiję su lietaus nuvedimo sistema – laštakis padeda nukreipti vandenį į lietaus lataką.
  • Parapetai. Tai plokščio stogo neaukštų sienelių skardinimo elementai.

Jei ieškosite, kas galėtų atlikti skardinimo darbus, skelbimuose aptiksite daugybę pasiūlymų. Nors visi meistrai save giria bei rodo pavyzdinių darbų nuotraukas, reikėtų būti atsargiems. Prieš samdydami tokį specialistą, pasidomėkite jo reputacija, kadangi šis darbas turi būti atliktas itin atsakingai. Nesandarus stogas gali turėti rimtų ir brangiai kainuojančių pasekmių – ne tik sugadintas lubas, stogo apšiltinimo medžiagas, bet ir nuvarvėjusias sienas ar net daiktus namo viduje. Todėl geriausia neeksperimentuoti ten, kur nereikia – saugiau rinktis įmonę, šioje sferoje besidarbuojančią daug metų ir atliktiems darbams suteikiančią garantiją.

Neretai žmonės klysta manydami, kad samdydami privačiai dirbantį meistrą pagal skelbimą, mokės mažesnę kainą. Taip dažnai nėra, kadangi šis meistras skardos lankstymo (valcavimo) staklių pats neturi, todėl lankstymo paslaugą užsakinėja įmonėje, kurioje jūs ir patys iškart galėtumėte gauti visą kokybišką paslaugą – tiek profesionalią konsultaciją, tiek ir visus skardinimo darbus su kokybiškomis medžiagomis. Įsivaizduokite žmogaus nustebimą, kai šis gauna ne tik atliktų darbų aktą, sąskaitą, garantiją, bet ir sumoka tiek pat ar net pigiau.

Vienas atsiliepimas apie “Ko reikia, kad stogas tarnautų ilgai?

Palikite atsiliepimą