Kaip ir kuo gyvena vietiniai Nidos gyventojai?

Kai mums poilsis Nidoje atrodo tiesiog didžiulė egzotiška ir kažkas neįprasto, kažkam tai yra gyvenamoji vieta. Diena iš dienos vietiniai gyventojai mato gerai nusiteikusius poilsiautojus, besifotografuojančius prie to paties Kernagio paminklo ar darančius tuos pačius dalykus. Koks gyvenimo ritmas supa vietinius Nidos gyventojus?

Pradėkime nuo žiemos

Poilsiauju NidojeŽiemą Nida tuščia. Nuoma Nidoje nėra tokia paklausi. Pasivaikščiokite čia – sutiksite labai nedaug žmonių. Vis dar yra žvejai, kurie žiemą jau kruta ir žvejoja su kitokiomis metodikomis, tačiau apskritai žiemą čia labai ramu. Taigi, žiema yra tikras įmigio sezonas, kaip kokioje Antarktidoje. Aišku, tą patį galima pastebėti bet kokioje provincijoje, tačiau Nidoje tai atrodo itin ramu, nes atsiranda kontrastas su vasariniu šurmuliu. Būtent žiemą Nidoje apsinuogina tikrasis jos veidas ir dauguma ten pasirodančių žmonių yra tiesiog vietiniai gyventojai. Aišku, kažkas kartais dar šurmuliuoja per Kalėdų ar kitas šventes, tačiau visumoje būna ramu.

Pavasario atgimimo ženklai

Aišku, pavasaris ateina visiems su jauduliu. Nidoje kaip niekur kitur lengva pajusti, ką reiškia parskrendantys paukščiai. Nes jie čia parskrenda didžiuliais būriais ir to sunku nepastebėti. Taigi, taip ir atrodo tas atgimstantis pavasaris.

Vasaros įkarštis

O štai vasara visada yra pilna naujovių. Atsidaro visos kavinės ir barai, veikę visą savaitę. Tačiau taip pat ima veikti ir vis kaskart kažkas naujo. Tai rizika – pavyks ar nepavyks. Tačiau visiems galop yra smagu sužinoti, kas naujo atsidarė Nidoje. Smagu, kai čia skamba koncertai, vyksta daug kultūrinių festivalių, nuolat blaškosi nuotakos su jaunikiais, atostogauja lietuvių ir vokiečių pagyvenę pasiturintys žmonės.

Ruduo – atostogos ir paties Nidos gyventojams

Kaip ir daugybei kitų žmonių, gyvenančių kurortuose, ruduo gali būti tas laikas, kada vietiniai gali atsipūsti. Ateina metas susiskaičiuoti pelną. Nors poilsiautojų dar yra ir rudenį, tačiau apimtys jau visai kitos. Rudenį žiemos miegui užsidaro ne viena sezoninė įstaiga: žuvies rūkykla, kavinė ar net nakvynės namai. Taip daroma, nes neapsimoka. Kažkas galbūt išvyksta šaltuoju metų laiku uždarbiauti į užsienį, kažkas leidžia laiką štai taip. Tačiau toks poilsis prie jūros kažkam yra kasdienybė, tad ilsėtis iš Nidos žmonės dažnai vyksta kur nors kitur. Jeigu sezonas pavyko gerai, o santaupoms atsidėti visko nereikia, norisi važiuoti atostogauti kitur. Kurortinių miestų gyventojai atostogauja panašiai kaip ir ūkininkai ar kiti vasarą daugiausiai dirbantys žmonės.

Palikite atsiliepimą