Kaip nugalėti plaukimo laivu baimę

Kai vieniems žmonėms kelionė laivu reiškia nuostabius nuotykius ir tai gali būti laukiamiausia metų kelionė, kitiems – laivas ir jūra kels didelę baimę. Kelionė laivu milijonams žmonių kelia baimę, tad jeigu esate vienas iš tokių žmonių, labai iš minios turbūt neišsiskiriate. Tačiau vardan savo pačių komforto turėtumėte pasistengti išmokti nugalėti šią baimę. Juk laivu galima keliauti tiesiog į tam tikras vietas, kur kitaip nenukeliausi (pvz., keltis į kokią nors salą). Be to, dabar populiaru laivuose rengti kruizus, vakarėlius, tad, kad nereikėtų jo metu drebėti kajutėje iš baimės, pasiruoškite psichologiškai ir įveikite arba sumažinkite savo baimę.

Įvardinkite savo baimes – kas jus gąsdina?

Kelionė laivuKas konkrečiai yra tokio, kad bijote plaukti laivu? Bijote, jog laivas nuskęs? O gal jus tiesiog šiurpina faktas, kad laivas skrodžia vandenis virš tokių tamsių gilių ir juodų gelmių? Bijote nesvarumo būsenos, siūbavimo ir galimos jūros ligos? O gal paniką kelia tai, kad atsidūrę laive, taip lengvai iš jo nepabėgsite? Įvardinkite ir net susirašykite savo tikslias baimes.

Skaitykite apie reiškinį, kurio bijote

Kai jau žinosite, ko iš tiesų labiausiai bijote, ieškokite apie tai informacijos ir skaitykite. Pavyzdžiui, skaitykite apie tai, kaip dažnai skęsta laivai. Tačiau ne apie amžiaus nuskendusį laivą ir didžiausią katastrofą (kas jums padidintų baimę), o logišką statistiką, kodėl keliavimas laivu yra saugu. Skaitykite apie saugumo priemones, kurių imamasi, kad nenuskęstų, ir kitaip žiniomis, faktais mažinkite savo baimę.

Kalbėkite su savimi ir trečiuoju asmeniu

Jeigu baimės ataka, panika apims jau laive, reikia pasistengti neleisti sau toliau panikuoti. Visa baimė ir panika vis tiek yra tik jūsų galvoje, tai susikūrėte patys sau. Kuo daugiau apie tai galvosite, kuo baisesnius scenarijus įsivaizduosite, tuo jums bus blogiau. Galiausiai prisišauksite net fizinius baimės palydovus – pykinimą, drebulį, šaltą prakaitą ar net „suakmenėjimą iš baimės“, dusulį. Tad jums reikia galvoti priešingai. Visų pirma, gal pavyks rasti žmogų, su kuriuo galite pasikalbėti, ir kuris jus nuramintų. Jeigu negalite jo rasti, tuomet turėsite kalbėti patys su savimi. Kalbėkite su savimi trečiuoju asmeniu. Pirmiausiai garsiai ištarkite, ko jūs (trečiuoju asmeniu) bijo. Pamatysite, garsiai ištarta, ta baimė net atrodys kvaila. Tada liepkite tam žmogui (sau) nusiraminti, nebijoti, guoskite jį logiškais argumentais, kokiais užkalbėtumėte ir bet kurį kitą žmogų. Tai tikrai padeda.

Palikite atsiliepimą