Šunų mitybos taisyklės – atsako veterinarijos klinika

Tinkamai parinktas ėdalas šunims – augintinių sveikatos, energijos ir gerovės šaltinis. Veterinarijos klinika primena, kad neužtenka nukeliauti į parduotuvę ir nupirkti per televizijos ekranus reklamuojamo ėdalo. Iš tiesų, šunų mityba – gana sudėtinga ir žinių reikalaujanti sritis, kurios negalite ignoruoti. Netinkamai priimti sprendimai gali tapti įvairių ligų ir susirgimų priežastimi.

Maitinimo grafikas

VetmedSuaugusius šunis rekomenduojama šerti du kartus per dieną. Jauni šuniukai turėtų būti maitinami 3–4 kartus per dieną mažesnėmis porcijomis. Jei suaugęs šuo turi skrandžio problemų arba sunkiai virškina, jį taip pat reikėtų maitinti dažniau ir mažesnėmis porcijomis. Be to, veterinarijos klinika primena, kad šiuo atveju būtina pasitarti su specialistais dėl tinkamai subalansuoto ėdalo. Daugelis žmonių mano, kad šuo turi būti šeriamas griežtai tuo pačiu paros metu. Specialistai teigia, kad tai nėra taip svarbu, kaip atrodo. Laukiniai šunys niekuomet nesimaitina reguliariai, todėl ir jūsų augintinio organizmas nereikalauja griežtų maitinimo rėmų.

Maitinimas – individualus dalykas

Paprastai ėdalo normos apibrėžiamos pagal augintinio amžių, ūgį ar svorį, tačiau konkrečiu atveju jos gali skirtis priklausomai nuo kitų išorinių rodiklių, pvz., šuns veislės, aktyvumo, kasdienių įpročių ir pan. Kitaip sakant, energijos poreikis gali skirtis nuo šuns veiklos, sveikatos ar reprodukcijos būsenos. Šiuo atveju reikia žinoti, kad maitinimas gali skirtis net nuo oro sąlygų, pvz., šuo, lauke prabuvęs ilgesnį laiko tarpą, reikalaus daugiau maisto. Tik mylintis šeimininkas, stebėdamas savo šuns elgesį ir vertindamas jo poreikius, gali pasakyti, kiek maisto reikės jo augintiniui. Tiesa, veterinarai primena – geriau šunį maitinti mažiau, negu jį peršerti.

Valgančiam šuniui reikia ramybės

Šuo pripranta valgyti toje pačioje vietoje, todėl nekeiskite maisto dubenėlio pozicijos. Veterinarijos klinika rekomenduoja netrukdyti šuniui ėsti – tegul tai būna ramus procesas, kuriuo augintinis galėtų mėgautis. Be to, jei šunį skubinsite, gali būti, kad su maistu jis įsiurbs ir nemažai oro, kas gali sukelti skrandžio ir virškinimo problemų.

Vandens lakimas

Šuo privalo turėti dubenėlį su šviežiu vandeniu, kurį galėtų bet kada pasiekti. Nepamirškite laikytis higienos. Geriamas vanduo turi būti šviežias, o dubenėlis – reguliariai plaunamas (maisto dubenėlis turi būti išplaunamas po kiekvieno maitinimo).

Skanėstai

Nelepinkite šuns skanėstais. Tai turėtų būti užsitarnautas apdovanojimas, o ne kasdienybė. Nešerkite šuns ir likučiais nuo stalo, kad ir kaip augintinis prašytų. Paprastai žmogaus maistas yra visiškai netinkamas šuniui ir turi per daug prieskonių. Neatsakingas elgesys gali sukelti įvairių sveikatos problemų.

Vienas atsiliepimas apie “Šunų mitybos taisyklės – atsako veterinarijos klinika

  1. Man visada kažkaip keistai atrodo, kai šuniui atliekos maisto numetamos. Juk jis irgi yra būtybė, kurią mes turime išlaikyti sveiką. Jau nustojau pirkt iš prekybos centrų maistą, nes kokybės ten neužtikrinsi. Šunų maistas internetu gana populiarus dabar ir gali išsamiau pasiskaityti ką perki ir kokios kokybės produktą. Tuo labiau, nereikia pačiai tampyti didžiulių maišų į mašiną ir iš jos. Tik gerą maistą savo šuniukui užtenka atsirinkti ir viskas, visa kita padaroma už tave.

Palikite atsiliepimą