Jau keletą pastarųjų metų sportas tapo pačiu madingiausiu dalyku ir tą išnaudoja visos medijos, viešieji ryšiai, reklamos. Sportiškas žmogus yra sveikas žmogus, o sąmoningai sveiku būti pasirinkęs žmogus yra protingas. Tad jeigu prieš 20 metų dar sportas atrodė tik besmegenių, knygų neskaitančių žmonių reikalu, dabartiniame pasaulyje jis yra laikomas geru, protingo žmogaus bruožu. Tačiau ką daryti, jeigu jaučiatės visai protingas, o štai sporto – tiesiog pakęsti negalite? Ne bėda, sportą galima prisijaukinti.
Pirmiausia – susitvarkyti mitybą
Tiesa, sportas atrodys kaip didžiausias priešas pirmiausia tiems, kas turi antsvorio. Mat papildomas svoris labai trukdo judėti. Tada sunku eiti, sunku lipti, norisi tik sėdėti arba važiuoti automobiliu. Tad prieš pradedant sportiškesnį gyvenimo būdą, reikėtų keisti mitybą. Dauguma į storumą linkusių žmonių valgo nemaistingą, tačiau labai kaloringą maistą. Pyragus, batonus, bandeles, čipsus, mėsą, saldumynus. Viskas, kas yra pagaminta iš augalų kaip koncentratas, taip pat visi krakmoliniai augalai, visa tai yra be reikalo vartojamas, labai kaloringas maistas. Apdirbtame maiste būna pridėta daug nereikalingo cukraus, riebalų, taip padidinus kaloringumą. Mes valgome tiesiog kalorijų bombas, ekstraktus, kurie kadaise būtų padėję nenumirti nuo bado mirusioms tautoms. Kadangi toks maistas mums prieinamas ir yra labai skanus, mes pripumpuojame šių nesąmonių visą kūną, tada jaučiamės nesveiki, neturintys energijos, ima augti svoris, tampame priklausomi nuo tokio maisto. Todėl pirmiausia norint prisijaukinti sportą, reikia pakeisti mitybą. Kasdien valgyti daug daržovių ir vaisių, neužkandžiauti be reikalo – orientuotis į kitokias veiklas. Taip pat susitvarkyti mitybą, kad ji būtų maistinga, visavertė, kad gautume daug ląstelienos, daržovių ir vaisių. O tuomet susimažinti svorį, nes nuo tokis mitybos jis nukris. Tada prasidės ir judėjimas.
Judėti daugiau kiekvienoje situacijoje
Iš tiesų sportas net neturi būti pažymėtas etikete, kad čia jau sportuoji. Tai pirmiausia yra judėjimas tada, kada gali pajudėti, o ne būti nejudrus. Tad judant įvairiose situacijose mes galime būti daug laimingesni, nes dėl sporto gaminasi laimės hormonai. O kartu ir sveikesni, nes teigiamai pakrypsta visos kitos organizmo funkcijos.
Meilė sportui
Ji susidės iš kelių skirtingų etapų. Nusipirkti sporto reikmenų – tai padės auginti smalsumą, norėsis išbandyti naują sportinę aprangą ar mankštų prietaisus. Rasti mylimą sporto veiklą – tada atsiras ir prasmė sportavime. Rasti kompaniją – būsite socialūs ir patirsite su žmonėmis daug gerų emocijų sportuojant.
Galima susirasti tokią vietą, kur būtų galima ir pasportuoti, ir atsipalaiduoti. Daug yra tokių centrų, kur yra ir sporto klubas, ir į masažus galima nueiti.