Vokietija: kuo ji įdomi?

Vokietija garsėja ne tik Oktoberfestu, alumi, Franfurto dešrelėmis ir Berlyno siena. Pasaulyje garsus ir legendomis apipintas per visą šalį vinguriuojantis greitkelis, žinomas „Autobahn“ vardu. Jei kada keliavote per Vokietiją, tikriausiai teko lėkti ir šiuo greitkelių tinklu, suteikiančiu galimybę ne tik greičiau apkeliauti šią didelę šalį, bet ir iš Lietuvos per Lenkiją greičiau pasiekti kitas Europos valstybes – Olandiją, Belgiją, Prancūziją ir kitas vokiečių kaimynes.

Mikroautobusai i vokietijaNet 13 tūkst. kilometrų ilgio Autobahn tinklas jungia pagrindinius didžiuosius Vokietijos miestus: Berlynas, Miunchenas, Frankfurtas, Hamburgas, Diuseldolrfas, Drezdenas gali būti pasiekiami itin greitai iš bet kurio šalies kampo. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Autobahn vardas žinomas visame pasalulyje, yra tai, kad dalis šio greitkelių tinklo neturi konkretaus greičio ribojimų, todėl čia dažnai pamatysite fantastišku greičiu lekiančius apynaujus automobilius bei šalia jų žemišklesniais greičiais riedančius senesns transporto priemones. Žinoma, lėčiau važiuoja ir mikroautobusai i Vokietija vežantys siuntas ir keleivius. Važiuojant pro tankiau apgyvendintas vietoves, esančias šalia greitkelių, yra taikomi greičio ribojimai, tačiau labiau ne dėl saugumo, o triukšmo mažinimo sumetimais.

Youtube galite surasti tūkstančius filmukų, kuriuose vairuotojai puikuojasi savo sportinių automobilių pasirodymais šiame kelyje. Kitų šalių vairuotojams neįtikėtinai atrodo, kai Porsche 918, Porsche 991 Turbo, Lamborghini Huracan, Ferrari 488 GTB, McLaren 570S, Mercedes S63 AMG, Audi RS7, Bugatti Veyron, BMW M6, BMW 7, Ford Mustang GT visiškai legaliai lekia tarp kitų automobilių didesniu nei 300km/val. greičiu.

Jei kada ir jums teks važiuoti Vokietijos greitkeliais ir taip pat kils noras daugiau spustelti greičio pedalą, nepaisant tokių nuolaidų vairuotojams, privalote būti atsargūs ir laikytis kelių eismo taisyklių, saugodami savo ir kitų eismo dalyvių gyvybes. Turbūt nereikia pasakoti, kad skriejant tokiu greičiu avarijos pasekmės neabejotinai būtų tragiškos.

Na, o jei kada tektų keliauti iš Miuncheno į Frankfurtą, galite rinktis alternatyvą nuobodžiai autostradai – taip vadinamą Bavarijos „Romatiškąjį kelią“. Šis net 400 kilometrų turistinis maršrutas, besitęsiantis nuo Fiuseno (Füssen, vok.) iki Viurcburgo (Würzburg, vok.), neleis nuobodžiauti – galėsite mėgautis ne tik puikiais gamtos vaizdais (kalnais, slėniais, ežerais ir miškais), bet ir senovine architektūra.

Palikite atsiliepimą