Kodėl nuolat persikraustote?

Kol būstų sostinėje kainos kyla, perkraustymas Vilniuje iš vienos gyvenamosios vietos į kitą ir toliau yra labai populiarus dalykas. Jeigu žmonės mažuose miesteliuose, kaimuose, laikosi įsitvėrę savo gimtų vietų, tai didmiesčiuose nuolat vyksta migracija. Kodėl taip populiaru persikraustyti Vilniuje? Visi turi savų priežasčių, štai keletas iš jų.

Keičiasi studentiškos kompanijos sudėtis

Padedame persikraustytiKaip sako Akvilė, kuriai ir šiais metais aktualu perkraustymas Vilniuje, studijų metai visada yra nepastovūs ir reikalaujantys tos vidinės migracijos. „Atvažiuoji, pirmą kartą gyveni su kuo papuola pagal skelbimą, arba su kokiais vieninteliais pažįstamais Vilniuje. Paskui per pirmus metus jau atsiranda tikrų draugų, bendrakursių, su kuo ir nori gyventi. Ir vėl kraustaisi. Gal kitais metais jiems keičiasi planai, atsiranda kita studentijos komplektacija, reikia kitokio buto ieškoti. O kartais tiesiog patys žmonės liepia išsikraustyti, patys sugalvoja gyventi. Arba pakelia kainą, o tai studentui per brangu. Taip ir kraustomės“, – sako Akvilė.

Kol neperka, nori pabandyti pagyventi visur

Jauna pora sako, kad tai jau trečiasis perkraustymas Vilniuje, per visą jų draugystę. „Kai apsigyvenome kartu, kažkaip pataikėme į butą, kuriame nebuvo labai gera. Visą laiką girdėdavome viską už sienų. Paskui norėjosi buto arčiau centro ir šviesesnio. Galiausiai įsigijome šunis, todėl norėjosi kraustytis ten, kur daugiau žalių erdvių. Taip ir kraustomės, bet vis paskaičiuojame, kad reikėtų kažkada imti paskolą, nes tai svarbus dalykas, norėsis su ta paskola gauti kažkada sau naują butą“, – sako pora. Jie sako, kad kol kas džiaugiasi, kad neapsikrovė paskola ir nesijaudina dėl to, kad nuoma niekada neatsipirk.s

Klajoja ir po pasaulį, ir po miestą

26 – erių metų programuotojas sako, kad jam tiesiog tenka gyventi nesėslų gyvenimo būdą. „Esu vadinamasis skaitmeninis klajoklis, vis keičiu gyvenamąją vietą. Žiemą pabėgu į šiltus kraštus. Vasarą, pavasarį labai mėgstu Vilnių. Mano daiktų nėra, tačiau vis tiek kraustytis tenka. Kai išvykstu, daiktu priglaudžiu pas draugus“, – pasakoja jaunas vyras.

Gyvenimo etapai: studijos, draugai, pora, šeima

Kiti žmonės sako, kad tą persikraustymo vajų tiesiog diktuoja skirtingi gyvenimo etapai ir jų poreikiai. Kai esi studentas, svarbu, kad tik su gerais draugais ir pigiau. Vėliau jau nori šiek tiek kokybiškesnio būsto ir su gerais draugais. Paskui imi gyventi mažame bute poroje, o galiausiai atsiranda ir šeimos bei erdvės poreikiai.

Palikite atsiliepimą