Kodėl šiais laikais žmonėms dažnai trūksta B grupės vitaminų?

Vaisiai su vitaminaisNors B grupes vitaminai yra kiekvienam žmogui labai svarbūs, deja, labai dažnai mums jų stinga, ir mes jų negauname pakankamai. Kas lemia tokius pokyčius?

Nesubalansuota mityba

Reikėtų manyti, kad B grupes vitaminai turėtų siekti reikiamą ribą organizme, jeigu tinkamai maitintumėmės. Jų yra mėsoje, žuvyje, lapinėse daržovėse, tam tikros rūšies riebaluose, riešutuose. Tačiau kaip dažnai mūsų mityboje apstu tokių komponentų? Paprastai valgome taip, kad tie iš tiesų reikalingi dalykai organizmui tampa mūsų maiste tik palydovai, tik kukli lėkštės dalis visų tų dalykų, kurie sudaro racioną, ir kurių mums iš tiesų ne taip ir reikia: grūdiniai produktai, visokie saldumynai, pyragai, riebus maistas ir visas apdorotas maistas, kurio tiesiog neįmanoma atskirti nuo normalaus maisto. Taigi, nesubalansuota mityba gali būti tikrai baisus dalykas, ir tai, deja, yra dažno iš mūsų gyvenimo būdas. Dėl kurio ne tik B grupės, bet ir visų kitų grupių vitaminų, maistingųjų medžiagų trūksta.

Skubėjimas ir stresas

Kitas dalykas – mūsų sindromas visur daryti tą patį, ką daro kiti. Gyventi siaubingai besiplečiančiuose miestuose, lėkti, skubėti, būti transporto kamštyje ilgiausias valandas, skubėti ir vis tiek nespėti. Mums nebelieka laiko paprastiems ir tyriems dalykams. Mums nelieka laiko niekam, tai kaip dar gali tikėtis, kad gyvenime spėsi nuveikti kažką kito naudingo ir gero. O juk tereikėtų sulėtinti tempus. Pagalvoti, ką ir dėl ko darome. Atsirinkti. Nebijoti gyventi, kaip kiti.

Kitų vaistų vartojimas

Taip pat vitaminų B kiekį organizme gali mažinti kitų lėtinių ligų gydymas. Jeigu taip yra, tuomet jūs jau žinote apie esamos ligos gydymą ir turėtumėte pasistengti vaistus atsargiau vartoti, o taip pat suteikti organizmui viską, ką gydymas iš jo atima: taip pat ir B grupės vitaminus. Žinodami, ką ir dėl ko darote, tai tikrai nebus sunki užduotis.

Ką daryti?

Taigi, jeigu jau žinote, kad jūsų gyvenimas vagia iš jūsų sveikatą, reikėtų imtis kelių dalykų:

  • Atstatyti B grupės vitaminų kiekį. Tą daryti kuo skubiau. Įsigyti (galima internetu) B grupės vitaminų papildų ir juos vartoti. Tik atstatę tą lygį, geriau jausitės, galėsite mąstyti apie kitus žingsnius.
  • Keisti savo mitybą. Nelaikyti jos antraeiliu ar apskritai paskutiniu eilėje dalyku. Ji turi būti pirmoje vietoje.
  • Peržiūrėti, ką galite pakeisti savo gyvenimo būde. Kažką tikrai galite padaryti, kad gyventumėte geriau.

Palikite atsiliepimą