Pilnas vitamino D trūkumo organizme sąrašas

Kad vitaminas D yra svarbus mūsų organizmui, tikriausiai girdėjote ne kartą. O kuo jis toks svarbus? Paprastai tą pajaučiame, kai jau ima pasireikšti šio vitamino trūkumai. Štai pilnas sąrašas simptomų, rodančių, kad jums trūksta vitamino D.

Nuotaikos sutrikimai, depresija

Jūsų psichinė būklė – tai sritis, už kurią iš dalies atsakingas vitaminas D. Jeigu nuolat jaučiamas labai didelis stresas, nuovargis, tam nesant realių priežasčių, labai gali būti, kad tikrai kaltas yra vitamino D trūkumas. Kai kuriems žmonėms tai veikia taip stipriai, kad net yra sutrikdoma serotonino apyvarta galvoje ir tokiu būdu susergama lengva ar sunkesne depresijos forma.

Dažnai peršąlate, sergate kitomis ligomis

VitaminaIKitas vitamino D simptomas – organizmo nusilpimas, imuniteto praradimas. Dėl to jūsų organizmas visus virusus ir bakterijas priima kaip mieliausius svečius, nekovoja su jais net jiems ir blogais esant. Dažniausiai tik tuomet, kai žmonėms yra diagnozuojamas vitamino D trūkumas, yra pastebimas ir dėsningumas: kaip dažnai visgi anksčiau sirgdavo. Retesniais atvejais, būtent dėl dažnų sirgimų imamas įtarti vitamino D trūkumas.

Kamuoja nesibaigiantis nuovargis

Dar vienas simptomas, rodantis, kad trūksta puikiojo vitamino D: nuolatos kamuojantis nuovargis. Tik pailsite, ir vėl jėgų neturite. O gal jų išvis neturite, net tada, kai daug ilsitės. Tai aiškūs organizmo signalai, kviečiantys jus susimąstyti. Visuomet, jeigu taip jaučiatės, reikia sustoti ir pagalvoti, kas negerai. Ar negerą darbą dirbate, jums netinkantį, ar gyvenimo būdą reikia keisti. Galbūt jus kamuoja nuovargis dėl to, kad jūs prastai maitinatės, gal trūksta kažkurios medžiagos organizme, pavyzdžiui, minėtojo vitamino D.

Labai genda dantys

Moterys sako, kad laukiantis ir jau gimus kūdikiui labai ima gesti dantys. Taip tikrai gali nutikti, ir tikrai dažnai ir nutinka. Tačiau, kuomet genda dantys, reikia galvoti apie tai, ką daryti, kad jie visgi negestų. Ir tai gali būti tiesiog tyrimai, kurie parodys, ar trūksta vitamino D. Jo trūkumas yra dažna dantų gedimo priežastis.

Trapesni kaulai

Lygiai taip pat, kaip neišsilaiko tvirti kaulai, esant vitamino D trūkumui, taip pat trapesni darosi ir kaulai, visas kaulinis audinys. Taigi, jeigu norite jų sveikų, reikia gerti vitamino D kapsules.

Slenka plaukai

Dar vienas išorinis požymis – slenkantys plaukai. Tą geriau pastebės moterys, kurios žino, kaip įprastai joms auga plaukai. Jie labai gerai išduoda, kaip organizmas jaučiasi, ir kas su juo vyksta.

Palikite atsiliepimą