Palyginimas: poilsis Nidoje ir kitose vietose

Kartais poilsis Nidoje gali tapti pačiu geriausiu ir gražiausiu dalyku, jeigu suprantate ir mokate įvertinti ramybės bei unikalios gamtos vertybes. Palyginkime poilsį keliuose populiariuose Lietuvos kurortuose su poilsiu Nidoje. Kur ir kodėl atostogauti verta ir yra geriau?

Nida ar Palanga

Poilsis NidojeJeigu žiūrėtume pagal kainas, kambariu nuoma Nidoje, aišku būtų brangesnė. Tačiau yra ir akivaizdus skirtumas, kur atostogauti, Nidoje ar Palangoje. Kuo pasižymi Palangos kurortas? Čia gali pastebėti, kad visada labai daug šurmulio. Susirenka daug žmonių, kurie itin stengiasi rodyti savo išvaizdą. Atskirai, renkasi daugiau aktyvaus jaunimo, ieškančio naktinių pramogų. Subtilaus skonio žmonėms įtiks tik kelios vietos Palangoje, galbūt bus smagu nueiti iki Gintaro muziejaus, o gal patiks užsukti į Kultūros klubą Kablį. Bet visgi tai miestas, kuris turi savo naktinio gyvenimo, šurmulio ir vidutinio skonio aurą.

Visai kitokia yra Nida. Palyginus su Palanga, tai kaip diena ir naktis, tik prie tos pačios jūros. Štai Palangoje šurmulys, o Nidoje ramybė. Viena vertus, būdamas turistas, gali suabejoti, ar tau tai patinka – gal norisi kažko geresnio. Iš kitos pusės, ramybė yra tai, nuo ko viskas prasideda, o šurmulys gali viską ir sugadinti. Be to, kai yra tabula rasa, tai nerasi ir to, kas nepatinka. Kai yra ramu, nėra kičo, nėra dirbtinumo. Nida gali taip par pradžiuginti kokybiška nakvyne, geru maistu, jūros vaizdais, nuostabia gamta. Tačiau čia nerasite to naktinio dūzgesio ir pop muzikos, sklindančios iš barų.

Nida ar Klaipėda

O dabar palyginkime dar kelias atostogų kryptis. Tai – Nida ir Klaipėda. Visi žinome šias vietas, jos viena be kitos neatsiejamos. O Nida yra priklausoma nuo Klaipėdos, nes tik per ten gali patekti į Kuršių Neriją, o per ją – į Nidą. Tačiau atostogos gali labai skirtis. Atostogos Klaipėdoje galėtų labiau patikti užsieniečiui, kuris norėtų pamatyti visko kuo daugiau. Apsistojęs šiame dideliame mieste, galėtų patyrinėti senamiestį, turtingą miesto kultūrą, pavaikščioti į įvairius renginius, apsilankyti daugybėje miesto žmogui pritaikytų kavinių. O taip pat – ir nuvažiuoti kartais prie jūros į klaipėdiškių paplūdimius. Na o apsilankymas Nidoje – jau visai kitokia patirtis. Atostogaujama ten kaip kitoje planetoje, nes ten nėra miestui būdingo triukšmo, ten beveik išvis nėra miesto. Tad daug kam tai gera vieta pailsėti.

Palikite atsiliepimą