Nida: poilsiui nuostabi, o ar tinkama gyvenimui?

Visi lietuviai žino, kad poilsis Nidoje yra vienas maloniausių dalykų vasarą, kad tai – prestižinis kurortas. Atrodo, vasarą prisimename kaip rojų, kaip malonu ten būdavo užsukti. Tačiau galiausiai galima pagalvoti ir apie tai, kad kažkuriuo metu poilsis Nidoje pasibaigia ir ten nustoja važiuoti turistai. Juk ir jūs ten keliaujate turbūt ne vasario mėnesį, o liepos. O koks gyvenimas ten pasilieka, kai iš ten išvažiuoja turistai?

Aprimęs žiemos sezonas

NidaTaigi, žiemą Nidoje viskas iš tiesų gerokai aprimsta. Atvažiuokite pasivaikščioti ant užšalusių marių ir tai pamatysite. Tad tie, kam nuoma Nidoje neprasidėjo dar, tai geras laikas atnaujinti savo nekilnojamąjį turtą Nidoje. Galima susitvarkyti, pagražinti butus, gal praplėsti erdves, atnaujinti interneto svetaines ir kitaip ruoštis sekančiam sezonui. Tačiau pats gyvenimas labai nurimsta, žmonių lieka itin nedaug, ir tam verta būti nusiteikus. Taigi, žmonės, kurie ten ketina gyventi, turi įvertinti tuos kontrastingus metų laikus: vasarą čia bus tiršta žmonių, o žiemą prasidės tikras sąstingis.

Kurti sezoninį verslą – pavojinga, bet neišvengiama

Kaip ir kitų kurortinių miestelių, Nidos gyventojai beveik visi yra priklausomi nuo sezoninio uždarbio. Tie, kas turi ten nuosavybę ir gyvena Nidoje, vienaip ar kitaip nuolat stengiasi užtikrinti tam tikras pramogas. Taigi, būtent čia nemažai žmonių nuomoja savo NT. Tai – be abejonės, paprasčiausias būdas uždirbti iš sezoninio verslo. Turint savo gyvenamąsias patalpas tereikia jas paruošti nuomoti ir taip ir daryti. Geras aptarnavimas, švarios patalpos – visa tai užtikrina žmonių pasitenkinimą ir žinia apie gerą vietą apsigyventi pasklinda greitai. Tačiau kitiems sezoninį verslą tenka kurti rizikuojant labiau. Tiems – kas užsiima maisto ir pramogų pramone. Užeigos, kavinės, žuvinės ir panašios vietos – tai nemažai pradinių investicijų, taip pat ir laiko pareikalaujančios vietos.

Visgi, kažkam rūpi poilsis Nidoje, kažkam – uždarbis. Ir nors gali pasirodyti, kad sezoninio verslo savininkai tiesiog kasa auksą turizmo srityje, iš tiesų tai gali būti gana neteisingas požiūris. Verslo analitikai sezoninį verslą įvardina pačiu rizikingiausiu. Čia iš tiesų būna tokių dalykų, kuomet žmonės negali sau leisti pragyventi normaliai, nes šaltuoju metų laiku tenka susiveržti diržus. Tad tai, kas uždirbama geriausiais mėnesiais, turėtų būti padalijama bent iš dviejų ar trijų, kad būtų galima įsivaizduoti, kokios yra nuolatinės mėnesinės pajamos. Šiuos aspektus turėtų suprasti ir žmonės, kurie neapsisprendžia, ar norėtų gyventi Nidoje.

Vienas atsiliepimas apie “Nida: poilsiui nuostabi, o ar tinkama gyvenimui?

  1. Mano giminaičiai gyvena Nidoje. Viskas labai smagu vasaros metu, tačiau žiemos ten atšiauresnės. Žinoma vasarą labai smagu, kai tiek daug turistų, naujų žmonių, viskas juda. Žinoma, Nida yra nuostabus kurortinis miestelis su puikiai išplėtota infrastruktūra turizmui: dviračių takai, aikštelės, suoliukai- viskas ko reikia ramiam poilsui.
    http://www.miestui.lt/mazoji-architektura/lauko-suoliukai

Palikite atsiliepimą