Nida žiemą – ar verta aplankyti?

Poilsis NidojeŽiemą mes taip dažnai save baudžiame nesuteikdami jokių pramogų ir laisvalaikio, nes lauke šalta ir tamsu. Tačiau kartais vien tik toks kvėptelėjimas kaip savaitgalio poilsis Nidoje pašviesintų mūsų gyvenimą ir galbūt išvengtume žieminių ar rudeninių depresijų. Jei klausiate, ar verta žiemą keliauti į Nidą – jūs jau esate teisingame kelyje. Juk yra tikimybė, kad ten ir nukeliausite.

Užšalusi jūra – unikalus vaizdas

Vienas iš dalykų, dėl kurių verta keliauti į Nidą pačią šalčiausią žiemą – tai užšalusi jūra. Pereiti ledu Baltijos jūra yra kažkas nepakartojamo. Juk dažniausiai stovime krante ir žvelgiame į platumas. O čia, galime paėjėti. Aišku, kelyje rasime daug žvejų išgręžtų ekečių, kur jie traukia žuvis. Tačiau net žinodami, kad oficialiai ledo sluoksnis tikrai storas, vis tiek visuomet jausime bent nedidelį jaudulį. Juk einame virš tikro gylio, virš keleto metrų vandens. Visgi, kad ir koks įdomus pojūtis būtų pasivaikščioti jūra, ji užšąla ne kasmet.

Užšalusios marios – labiau tikėtina

Tačiau Kuršių Marios yra kažkas panašaus į didelį ežerą ir jam užšalti kartais lengviau nei jūrai. Tad poilsis Nidoje gali padovanoti ir nuostabų pasivaikščiojimą šiuo vandens telkiniu. Įsivaizduokite: užlipate ant marių ir nueinate iš Kuršių Nerijos į žemyninę dalį. Argi ne puiku? Tikrai įdomus dalykas. Tik nusiteikite, kad eisite tikrai ilgai, juo labiau, kad ledas toks slidus. Aišku, užšalę bus ne ties uosto dalimi, o kitose vietose.

Ant kopos – balta balta, kur dairaisi

Užlipę Nidoje ant kopos, pamatysite nebe saulėtą žydrą jūrą, o daug baltos spalvos aplink. Ir tai tikrai unikalus žieminis vaizdas, kuriuo verta pasimėgauti. Tas pats, kas žvelgti nuo didelio piliakalnio žiemos metu, tik čia tą darysite ant smėlyno. Geriau vykti tuomet, kai orai geresni, nepusto pūgos, tada ir matomumas bus nuo kopos žvelgiant geresnis.

Pigesnė nakvynė

Kitas privalumas, dėl kurio verta žiemą vykti į Nidą, tai pigesnė kambariu nuoma Nidoje. Kaip ir visas pajūris, Nida čia turi sezoną, piką ir ne tokį intensyvų sezoną. Akivaizdu, kad žiemą mažiau žmonių traukia prie jūros ir mieliau šildosi namuose prie radiatoriaus. Tad atsiranda kainų kritimas ir jūs galite pasinaudoti šia proga bei už atostogas sumokėti kur kas mažiau. Mažiau kavinių ir veiksmo šiek tiek susiaurins pasirinkimus dėl, pavyzdžiui, maitinimosi, tačiau parduotuvės juk visada dirba.

Palikite atsiliepimą