Rankų priežiūra karantino metu

Veido oda daugeliui rūpintis atrodo įprasta, juk ji labai jautri, o ir senėjimo požymiai pradeda veide matytis kur kas greičiau nei kūne. Tai yra tiesa, tačiau kartais pamirštamos tos kūno dalys, kurioms aplinka taip pat gali turėti nemažai žalos. Dažniausiai labiausiai kenkiama toms kūno vietoms, kurios visuomet būna atidengtos. Be veido, labai dažnai prieš vėją, šaltį ar saulę atsiranda ir rankos, kurių oda gali būti stipriai paveikiama, jei jos netinkamai prižiūrimos. Per pastaruosius metus rankoms teko dar daugiau išbandymo – dėl koronaviruso protrūkio visi pradėjo naudoti dezinfekcinį skystį ir kur kas dažniau plauti rankas. Tai būtina norint apsaugoti save nuo ligų, tačiau reikia nepamiršti, jog tokios aplinkybės tik dar labiau turėtų paskatinti pamąstyti apie tai ko reikia jūsų rankų odai, jog ji išliktų graži ir nesentų anksčiau laiko.

Rankų kremaiViena iš efektyviausių priemonių yra rankų kremai, kurie turėtų būti naudojami visuomet, nepriklausomai nuo to ar dezinfekcinis skystis buvo naudotas ar ne. Nuolatinis rankų odos drėkinimas yra geras įprotis, nes oda išlieka pamaitinta, pridrėkinta, todėl mažesnė tikimybė, jog bus susiduriama su sausėjimu, šerpetojimu, raudoniu ar net su tuo susijusiu skausmu. Visiškai nesirūpinant rankomis, o į vieną susidėjus šalčiui, dezinfekcijos priemonėms ir prastai priežiūrai, galima susidurti ir su rankų odos skilinėjimu. Daugiausiai žalos padaro dezinfekcijos priemonėse esantis alkoholis, kurio išvengti tikrai nepavyks, todėl labai gerai užsitikrinti, jog bent jau turimi rankų kremai savo sudėtyje jo neturi arba turi labai nedaug. Taip pat kai kuriose priemonėse naudojamas švelnesnės alkoholio atmainos, kurios rankoms taip nekenkia. Puikių produktų rasti galima – https://kosmetikosparduotuve.lt/.

Alkoholio daroma žala labai stipriai susijusi su sausėjimu, todėl atsisakyti daug alkoholio turinčių produktų reikia ne tik, kai rankos stipriai išsausėja. Žmonės, kurie savo kūno odą nuolat rūpinasi ir stengiasi, jog ji nesausėtų, būtų sveika ir skaisti, dažnai ją drėkina po prausimosi ar po to, kai panaudojamos depiliacijos priemonės. Tai yra puiku, tačiau jei naudojama prasta priemonė, odos būklė gali pablogėti. Taip pat kartais odą drėkinti reikia kur kas dažniau nei įsivaizduojama. Labai svarbu ir tinkamai ją apsaugoti.

Nuo saulės rankas apsaugoti galima pasislėpus pavėsyje, uždengus jas drabužiais ar būnant su skėčiu. Galima saugoti rankas lygiai taip pat kaip veido oda – tepantis SPF turinčias priemones ir panašiai. Žiemos metu labai svarbios pirštinės, todėl visuomet rekomenduojama jas dėtis lauke, jei nėra būtinybės būti be jų.

Palikite atsiliepimą