Sudaužius sunkią mašiną – dilema, ką su ja daryti

Ar kada nors pagalvojate, kad ir sunkvezimiai su kranu gali vieną dieną virsti skeveldromis, šipuliais, kitaip tariant – sudužti kaip ir bet kuri mašina? Nutinka ir taip, ne kiekviena stambiagabaritė auto mašina atitarnauja savo laiką, kai kurioms tenka pasitraukti iš kelio anksčiau. Ką daryti, sudaužius tokią mašiną?

Iškvietus vilkiką – į „šrotą“ ar namo?

Krano paieškaKaip ir kitos daužtos naudotos mašinos, sudaužyti naudoti savivarčiai sunkvežimiai gali keliauti ant vilkiko priekabos iš eismo vietos kažkur, kur juos būtų galima sutvarkyti. Jau avarijos vietoje visada verta iškart klausti, ar dar kažką darysi su šia dužena, ar galima iškart vežti „į šrotą“. Apsispręsti reikia kuo greičiau, dar stovint ant plento. Kaip komentuoja dažnai daužtas mašinas iš avarijos vietos vežantis tralistas Tomas, jis dirba ne tik vairuotoju, bet ir psichologu: „Paskambina žmonės iš auto įvykių, atvažiuoju ir dieną, ir naktį. Kuo blogesni orai, tuo daugiau avarijų. Bet tai jau įprasta, kad kai žmonės sudaužo mašiną, tai būna tokiam šoke, kad nežino nei kur ją vežt, nei ką daryt. Kartais ir savo namų adresą pamiršta, būna ir taip… Ką padarysi, taip kartais nutinka su auto įvykiais. Tai man tenka visada raminti žmones. Tokio darbo negalėtų dirbti piktas žmogus, nes turi po avarijos žmonėms perduoti gerą energiją. O reaguoja žmonės įvairiai. Kartais žmogus sudaužo tik mašiną, o jau atrodo kaip per laidotuves, toks nelaimingas, net jeigu tas automobilis buvo nedaug vertas. Kitas, būna, sužaloja žmones, o pozityviau reaguoja, sako – gerai, kad visi bent jau gyvi. Visokių žmonių būna“, – pasakoja vyras.

Parvežus namo: pardavinėti visą

Vienas variantas, jeigu nevažiuojate su savo sudaužytu sunkvežimiu iškart į sąvartyną, parsivežti mašiną namo ir ją pardavinėti visą. Galite pigiau pardavinėti ją visą, gal kokie meistrai paims ir sutaisę padarys iš to pelno.

Pardavinėti dalimis

Tie, kas turi laiko, noro ir nuotaikos, gali tokias mašinas pardavinėti dalimis. Tačiau tam reikia sąlygų. Visų pirma, vietos, kur galėtum tokį automobilį pasistatyti ir tokiu būdu pardavinėti. Mat gali būti, kad tos dalys bus parduotos per ilgą laiką, tikrai ne iš karto. Taigi, norėdami pardavinėti dalimis, pirmiausia turėsite turėti kantrybės.

Sunkumai, ieškant pakaitalo

Sudaužius gerą darbinę mašiną, pavyzdžiui, sunkvežimį, gali būti sunku rasti gerą kitą. Ypač, jeigu darbų sezonas. Sunku bus vien dėl to, kad pradžioje reikės galvoti apie tai, su kuo nuvažiuoti iki kažkokios vietos, kur galima būtų nusipirkti.

Palikite atsiliepimą