Vaikų dantų gydymas: ką būtina žinoti?

Dantų skausmas kankina įvairaus amžiaus žmones, taip pat ir vaikus, todėl labai svarbu nuo pat mažumės tinkamai rūpintis vaikų dantimis, ir laiku pastebėti dantų problemas. Nors kartais keliamas klausimas, ar vaikų dantų gydymas yra tikrai būtinas – juk pieniniai dantys vis tiek iškris, tačiau tokia nuostata yra net labai žalinga. Svarbu žinoti, kad negydomi pieniniai dantys gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas, o tai neigiamai atsilieps ateityje. Taigi, ką svarbu žinoti apie vaikų dantų gydymą?

Burnos higiena nuo pirmojo dantuko

Maži vaikai dar nemoka tinkamai išsivalyti dantų, tad iki maždaug septynerių metų vaikams dantis turėtų valyti tėveliai. Neretai keliamas klausimas, kada reikėtų pradėti tą daryti, ir atsakymas yra labai paprastas – nuo pirmojo išdygusio dantuko. Pirmiausia vaiko dantys turi būti valomi sterilios marlės gabaliuku ir virintu vandeniu, o vėliau bus galima įsigyti specialų vaikams skirtą dantų šepetėlį bei tinkamą dantų pastą. Išdygus pirmajam dantukui rekomenduojama apsilankyti pas odontologą, kuris papasakos, kaip tinkamai prižiūrėti vaiko dantis.

Į odontologijos kliniką – be jokios baimės

Niekada nereikia laukti, kada vaikui pradės skaudėti dantis. Nors vaikų dantų gydymas yra atliekamas su nuskausminimu, tačiau tuomet, jei pirmojo vizito metu bus atliekamos gana sudėtingos procedūros, vaikui tai kels stresą. Visada rekomenduojama planuoti reguliarius apsilankymus, nes tokiu atveju bus galima laiku užkirsti kelią dantų problemoms, o vaikų dantų gydymas bus paprastas ir neskausmingas.

Apsauga nuo ėduonies

Gera žinia ta, kad vaikų dantis galima efektyviai apsaugoti nuo ėduonies. Dažniausiai tam naudojami silantai, kuriais yra dengiami išdygę nuolatiniai dantys. Įdomu tai, kad tokia procedūra išlieka efektyvi kelerius metus ir dar ilgiau, o tai reiškia, kad vaikų dantų gydymas bus reikalingas kur kas rečiau arba jo apskritai bus galima išvengti. Dantų dengimas silantais yra siūlomas daugumoje odontologijos klinikų, o ši procedūra yra atliekama tikrai labai greitai ir be jokio skausmo.

Jei vaikui suskaudo dantį…

Turbūt ne kartą dantį skaudėjo ir jums patiems, tad žinote, kad tai – net labai nemalonu ir vargina. Nors tam tikromis „naminėmis“ priemonėmis skausmą bus galima sumažinti (tam tinka druskos tirpalas, gvazdikėlių eterinis aliejus, ir t.t.), tačiau vizito pas odontologą išvengti tikrai nepavyks. Labai svarbu tai, kad vaikas būtų tinkamai nuteikiamas – jokiu būdu nekalbėkite apie galimą skausmą ir vaiko neguoskite. Vizitas pas odontologą turėtų būti suprantamas kaip natūralus dalykas, tačiau galite žaismingai papasakoti, kam to reikia.

Jei vaikas nuo mažumės bus mokomas tinkamų dantų priežiūros įpročių, ateityje jis galės išvengti didelių dantų problemų. Kuo anksčiau vaikas išmoks tinkamai prižiūrėti dantis, tuo lengviau bus laikytis reguliarumo, o apsilankymas odontologijos klinikoje nebus gąsdinantis.

Jei ieškote profesionalaus vaikų odontologo, pažiūrėkite Kristoforo klinikos svetainėje.

Palikite atsiliepimą