Renkamės sodybą vestuvėms už 1000 eurų

SodybosArtinantis vasarai visos kaimo turizmo sodybos puošiasi, ruošiasi, tvarkosi ir jau laukia pirmųjų užsakymų. Išties, tai tikrai geras laikas ir pradėti tuos užsakymus ruošti, nes ėmus ruoštis vėliau arba per vėlai, laiko liks per mažai. Ir geriausi sodybų variantai galbūt jau bus rezervuoti. Taigi, vestuvėms sodybos nuoma yra tikrai populiarus pasirinkimas, nes tai leidžia pabėgti iš įprastos aplinkos ir gražią vasaros dieną nuveikti kažką tikrai smagaus būtent gamtoje, kurios mums visiems taip labai trūksta. Įsivaizduokime, yra numatytos vestuvės, kurių biudžete iki 1000 eurų paskirta sodybos nuomai. Tarkime, tai orientacinė kaina. Kokias sodybas su tokia kaina turite galimybę rinktis?

Didžiulė sodyba prie iškasto tvenkinio Suvalkijoje

Tinkamai svečius paguldyti, užmigdyti ir leisti visiems atšvęsti – to nori tikrai visi. Jeigu nutarėte daryti tikrai dideles vestuves, kviesti 50 – 80 žmonių, tuomet sodybos reikės išties didelės. Už 1000 eurų dar įmanoma visus svečius suguldyti pačioje prasčiausioje sodyboje, nežavinčioje savo grožiu ir esančioje ne prie Dzūkijos ar Aukštaitijos ežerų, o kur nors Suvalkijos laukuose. Tokiu atveju, dar galima tikėtis, kad lauke bus medinė pirtelė ir iškastas 5 kvadratinių metrų ploto tvenkinukas. Kai kam tai pasirodys aukso vertas pasiūlymas, o kai kas supras, kad teks mažinti svečių skaičių arba didinti biudžetą.

Stilingas kupolas be nakvynės

Skaityti toliau

Nida: poilsiui nuostabi, o ar tinkama gyvenimui?

Visi lietuviai žino, kad poilsis Nidoje yra vienas maloniausių dalykų vasarą, kad tai – prestižinis kurortas. Atrodo, vasarą prisimename kaip rojų, kaip malonu ten būdavo užsukti. Tačiau galiausiai galima pagalvoti ir apie tai, kad kažkuriuo metu poilsis Nidoje pasibaigia ir ten nustoja važiuoti turistai. Juk ir jūs ten keliaujate turbūt ne vasario mėnesį, o liepos. O koks gyvenimas ten pasilieka, kai iš ten išvažiuoja turistai?

Aprimęs žiemos sezonas

NidaTaigi, žiemą Nidoje viskas iš tiesų gerokai aprimsta. Atvažiuokite pasivaikščioti ant užšalusių marių ir tai pamatysite. Tad tie, kam nuoma Nidoje neprasidėjo dar, tai geras laikas atnaujinti savo nekilnojamąjį turtą Nidoje. Galima susitvarkyti, pagražinti butus, gal praplėsti erdves, atnaujinti interneto svetaines ir kitaip ruoštis sekančiam sezonui. Tačiau pats gyvenimas labai nurimsta, žmonių lieka itin nedaug, ir tam verta būti nusiteikus. Taigi, žmonės, kurie ten ketina gyventi, turi įvertinti tuos kontrastingus metų laikus: vasarą čia bus tiršta žmonių, o žiemą prasidės tikras sąstingis.

Kurti sezoninį verslą – pavojinga, bet neišvengiama

Skaityti toliau

Modernūs namai – su aliuminio konstrukcijomis

Apsilankius Alprofilis svetainėje, pamatysime, kad aliuminio pritaikymas konstruojant, statant ir tvarkant namus yra itin platus. Nors kadaise galvojome, kad metalas labiausiai tinka pramoninėms konstrukcijoms, dabar ir moderniausi, stilingiausi namai dažnai statomi su aliuminio konstrukcijomis.

Modernus fasadas

Modernios aliuminio fasadų konstrukcijos puikiai tinka naujuose atidaromuose verslo centruose, mokslo centruose, dideliuose pramoniniuose pastatuose, kur vyksta su technologijomis susiję darbai. Aliuminio fasadai gerai dera su gausiomis stiklo detalėmis, taip pat kitais blizgiais, matiniais vientisais paviršiais. Tinka ir derinant su šviesiu, matiniu medienos sluoksniu.

Saugios durys

Aliuminio gaminiaiNet tik fasadai, bet ir aliuminio durys gali būti tai, ko tikrai reikia naujam pastatui. Tai itin pravers tiems pastatams, kuriuose reikia didelio patvarumo ir saugumo. Išlaužti aliuminio durų profilius daug sunkiau negu plastikinius. Juos tinka naudoti ir vidaus konstrukcijoms, ir išorei.

Sandarūs langai

Skaityti toliau

Kur statyti namą: sode ar priemiestyje

Energetinio naudingumo sertifikatasGalvojant, renkantis, kur geriau statyti nuosavus namus, priemiestyje ir namų statybos paskirties sklype ar soduose, kyla dvejonių ne tik dėl to, koks energetinio naudingumo sertifikatas turi būti atitiktas. Visuomet yra ir daugiau kriterijų, kurie atsiras, svarstant dėl statybų.

Kodėl norėsis statyti ne sode?

Natūralu, kad daugybė žmonių gyvenime sprendžia, ar gyventi daugiabutyje mieste, ar statytis namą (arba pirkti jau pastatytą). Galbūt turint tikrai pakankamai pinigų, patogu būtų turėti savo nuosavus namus, na o gyvenimas bute nors ir leidžia gyventi miesto centre, tačiau trukdo auginti vaikus. Šalia daugiabučio tektų nuolat sergėti, kaip mažyliai žaidžia aikštelėje, neleisti jiems be leidimo išeiti laukan. Tiems, kas renkasi statybas, atsiranda labai daug rūpesčių. Net ir paprastų angaru statyba nebūtų tokia paprasta, kol būtų sutaupyti visi statybos leidimai. Kaip žinia, dabar gauti palankesnes sąlygas statyboms įmanoma tik soduose. Tačiau jie turi nemažai trūkumų. Štai su kokiomis problemomis nesusidursite, jeigu rinksitės statybas ne soduose, o paprastame sklype:

Skaityti toliau

Ko reikia, kad stogas tarnautų ilgai?

Skardinimo darbaiMiestų ir užmiesčių gyventojams, gyvenantiems nuosavuose namuose, skardinimo darbai aktualūs bent kelis kartus – namo statybos metu bei atėjus laikui remontuoti ar keisti stogą. Nors skardinimo kartais prisireikia ir palangėms, paprastai skardinimas siejamas būtent su stogo darbais ir nestandartiniais skardos lankstiniais, kadangi tai neatsiejama stogo sandarinimo dalis, susijusi su teisingu lietaus nuvedimu nepriklausomai nuo pasirinktos stogo dangos. Teisingai, pagal statybos reikalavimus pritvirtinti skardinimo elementai apsaugo nuo vandens (lietaus ir tirpstančio sniego) patekimo bei garantuoja namo stogo ilgaamžiškumą. Kita lankstinių paskirtis – suformuoti estetinį stogo ir fasado vaizdą.

Skardininkai stogo sandarinimui naudoja eilę skardos lankstinių, turinčių skirtingą paskirtį:

  • Kraigo lankstiniai. Naudojami stogo viršutinėje dalyje uždengti stogo šlaitų susikirtimą (sandūrą).
  • Vidinės įlajos. Tai kritinė stogo dalis, kuri turi būti itin kokybiškai apskardinta.
  • Stogo ir sienos kampai. Skardos elementai, naudojami stogo ir sienos sandūrose. Profesionalūs skardininkai sienoje padaro įpjovą, į kurią įstato skardos lakštą ir papildomai hermetizuoja.
  • Laštakiai. Tai stogo skardinimo elementai, susiję su lietaus nuvedimo sistema – laštakis padeda nukreipti vandenį į lietaus lataką.
  • Parapetai. Tai plokščio stogo neaukštų sienelių skardinimo elementai.

Skaityti toliau