Kada verta parduoti mišką

Miškas – daugeliui mūsų yra vieta kur mėgstame atsipalaiduoti, pasivaikščioti ir smagiai leisti laiką. Tačiau miškas yra vertybė ne tik dėl sentimentų, bet ir tiesiogine prasme. Miškai – tai mūsų šalies ir gamtos turtas, kurį visi turėtume puoselėti ir rūpintis. Didžiausia atsakomybė už miško rūpestį tenka miško savininkams. Kai kurie miško savininkai perka mišką norėdami investuoti ar uždirbti papildomų pajamų. Ir dažnai apie didelę atsakomybę net nepagalvoja. Juk miškas ne tik tarnauja visuomenės gerovei, bet yra viso pasaulio ekosistemos dalis.

Pastebėta, kad pastaruoju metu požiūris į mišką sparčiai keičiasi. Dažnai į mišką žiūrima kaip į medienos fabriką. Ankstesnės karto miško savininkai buvo sentimentalūs ir mišką puoselėjo, bei juo rūpinosi. Miško savininkui miškas taip pat gali kelti sentimentus, tačiau didžiausia atsakomybė už miško rūpestį tenka miško savininkams.

Kaip galime uždirbti iš savo miško?

Įmonės perka mišką tiek su žeme, tiek išsikirtimui. Dažnai miško savininkai suka galvą, kokiu būdu geriausiai parduoti savo mišką. Mes jums vienareikšmiško atsakymo negalime pasakyti. Visų pirma todėl, kad tai priklauso nuo jūsų poreikių ir galimybių. Jei miškas parduodamas išsikirtimui, tai įmonė kuri perka mišką iškerta ir išveža tik medieną. Po to jūs turėsite pasirūpinti miško atsodinimu. Tai bene sunkiausias darbas. Miškas atsodinamas turi būti pagal griežtus valstybės reikalavimus.

Jei nusprendėte, kad mišku rūpintis jums pabodo arba tiesiog neturite galimybių – parduokite mišką su visu sklypu. Tada naujasis miško savininkas bus atsakingas už viską kas vyksta miške.

Kaip pasirinkti patikimą įmonę, kuri perka mišką?

Daug įmonių perkančių mišką veikia pagal valstybės įstatymus ir savo veiklą vykdo atsakingai ir sąžiningai. Tačiau pasitaiko ir nesklandumų. Todėl prieš pasirašydami sutartį pasidomėkite tos įmonės reputacija. Rinkitės įmones, kurios dirba ne vienerius metus. Taip pat turite žinoti kai kuriuos teisinius aspektus.

Pasidomėkite ar bendrovė dirba legaliai. Taip pat būtinai sudarykite sutartį. Sutartyje turi būti numatyta atsiskaitymo kainos. Taip pat aptarkite mokesčių klausimus. Jei kyla neaiškumų pasikonsultuokite su miškininkais. Bet kada galite kreiptis į savo miškų urėdiją.

Palikite atsiliepimą