Dėl ko poros skiriasi?

SkyrybosSkyrybos – neabejotinai nemalonus procesas šeimas sukūrusiems žmonėms. Pasak Vokietijoje atliktų tyrimų, vyrauja dešimt populiariausių skyrybų priežasčių, kurios dominuoja skyrybų prašymuose. Šiame straipsnyje bus aprašytos populiariausios penkios priežastys, nulemiančios, dėl ko du žmonės nutaria pasukti skirtingais keliais.

  1. Pati pagrindinė skyrybose įvardijama priežastis – nutolimas nuo partnerių. Poros teigia nebeatrandančios bendrų sprendimų ir kompromisų. Tokiu atveju du žmonės pradeda vienas kitam skirti vis mažiau dėmesio, mažiau kalbėtis, o nenorėdami spręsti problemos neretai išsiskiria.
  2. Antroji priežastis – pora buvo labiau skirtinga negu panaši. Kai kurie šeimą sukūrę žmonės po kurio laiko ima pastebėti, kad išsiskyrė jų interesai ir kuo toliau, tuo labiau jie tolsta vienas kito. Taigi, patarlė, jog „pliusas traukia minusą“ ne visuomet pasiteisina.
  3. Dėl partnerio buvo stengtasi nevienodai – dar vienas terminas, kurį naudoja besiskiriančios poros. Neretai poroje kyla konfliktas dėl to, kad vienas jų stengėsi išsaugoti santykius, kovojo, siūlė galimus problemų sprendimo būdus, tačiau antroji pusė su tuo nesutiko ir nedėjo jokių pastangų santykiams išsaugoti. Deja, bet nerandant bendro sprendimo tokioje situacijoje – poros skyrybos yra kone neišvengiamos.
  4. „Skirtingai supratome, kiek kiekvienas mūsų gali turėti laisvės“. Kad taip neatsitiktų, sukūrus šeimą yra svarbiausia kalbėtis ir apibrėžti artumo ar galimos laisvės ribas. Jeigu pykstate, kad, pavyzdžiui, vyras/moteris per ilgai užsibuvo su draugais, netylėkite ir ramiai pasikalbėję priimkite kompromisą.
  5. Nesusikalbėjimas. Dažnai pas psichologus besilankančios poros įvardija, jog skyrybos įvyko dėl to, kad antra pusė jo/s nesupranta ar net nesistengia to padaryti. Deja, bet tam, kad šeimoje nekiltų tokių problemų, reikia nuo pat draugystės pradžios atvirai kalbėtis.

Palikite atsiliepimą